Idén ismét Papp László mondja a beszédet június 4-én, a nemzeti összetartozás napján, az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékezve.
Viktorunk mára már egy pislákolva égő fáklya. Képvisel egy hanyatló, igen aljas politikai rendszert, amelyik egyre durvább eszközöket vet be, hogy megtartsa uralmát a magyar nép felett. Pedig tanulhatna a románok példájából.
Egy debreceni történelemtanár arról beszélt, hogy augusztus elsejétől veszélybe kerülhet az állása, ha elmondja a véleményét a magyar oktatásról. Egy helyi matematikatanár szerint fontos, hogy olyan önállóan gondolkodó, kritikus gyerekek nőjenek fel, akik mernek kérdezni és szólni. Az Egységes Diákfront egyik helyi aktivistája kifejtette, a jelenlegi oktatási rendszer nem bátorítja a diákokat a gondolkodásra, nem fejleszti a vitakultúrájukat.
Közös hobbijukról, az analóg fotózásról beszéltek. Ez az ugyanis ami éppen most leginkább foglalkoztatja őket. Amúgy a belvárosi Susmus Caféban június 21-én 20 órától lesz egy szavazás, ahol a közönség voksolhat arra, a négy fiatal fotói közül kinek melyik tetszik a leginkább.
Már több olyan ügy is volt, amikor a bíróság a pedagógusoknak adott igazat az illetményeik elmaradt kifizetésével kapcsolatban. Zeke László úgy látja, ha a szférában dolgozók tömegesen lépnének fel, az hatalmas adminisztratív terhet jelentene a tankerületek számára.
Amennyiben változást szeretnénk, ki kell lépnünk a komfortzónánkból, mindig az első lépés megtétele a legnehezebb, azonban ha ezt megtesszük, már könnyebben tudunk eszközöket találni arra, hogy kiálljunk olyan ügyek mellett, amelyek fontosak számunkra.
A Debrecinernek nyilatkozó cégvezető szerint jobban kellene figyelni a felhasználói notebookok biztonságára és a számítógépeken tárolt jelszavakra. Úgy látja, a hackert valószínűleg nem fogják megtalálni.